Niwelator Kodowy - Wszystko na temat NIWELATORÓW OPTYCZNYCH

Przejdź do treści

Menu główne:

Niwelator kodowy (elektroniczny) to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy ze swych pomiarów chcą wyeliminować błąd ludzki. Wystarczy wycelować na łatę kodową, nacisnąć jeden przycisk i otrzymujemy dokładny odczyt wysokości oraz odległości od łaty. Dodatkowo w wyższych modelach znajdziemy dodatkowe funkcje tj. przewyższenie, niwelacja ciągu, wykop&nasyp, które idealnie sprawdzają się zarowno w geodezji jak i na placu budowy. Pamięć wbudowana w urządzenia zapamiętuje do 2000 punktów, które za pomocą portu USB możemy transportować do komputera.

Modele:

Leica Sprinter 50 - Jeden przycisk i pomiar gotowy
Sprinter 50 to doskonałe narzędzie do codziennych pomiarów. Po prostu wyceluj na łatę i wykonaj pomiar naciskając jeden przycisk, dane zostaną natychmiast wyświetlone na ekranie. Taka technologia minimalizuje błędy. Mechanizmy, takie jak czujnik wychylenia uniemożliwiają pomiar, gdy przekroczony zostanie zakres kompensatora. Obsługa niwelatora kodowego jest o wiele prostsza niż "optyka".

Pomiar Sprinterem:

Wyceluj i ustaw ostrość
Dzięki bardzo dokładnej optyce możesz z łatwością ustawić ostrość i wycelować na łatę – tak samo jak podczas niwelacji optycznej.Naciśnij przycisk
Przed rozpoczęciem pracy nie będziesz potrzebować szkolenia, Sprinter obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku.Po prostu wciśnij czerwony przycisk, aby wykonać pomiar. To wszystko, czego potrzebujesz.


Odczytaj
Optyczny odczyt z łaty nie jest już konieczny. Pasek kodowy na łacie umożliwia pomiar wysokości i odległości, które są wyświetlane na czytelnym wyświetlaczu LCD. Błędne odczyty nie będą już miały miejsca.Funkcje Leica Sprinter 50


Kontrola wysokościTyczenie wylewki betonowej, tyczenie obszaru prostokątnego, pomiar odległościKontrola wysokości przy inwentaryzacji, sprawdzenie spadku, niwelacja powierzchniowa, obliczenie objętości ziemi


Dodatkowe funkcje modeli Sprinter150M oraz Sprinter 250M.

 • Interfejs USB (tylko modele 150M I 250M)
 • Przyjazne menu
 • Automatyczne obliczenie wysokości i przewyższenia
 • Dobre programy do niwelacji
 • Wbudowana pamięć (tylko modele 150M I 250M)

Leica Sprinter 150 do automatycznego obliczenia wysokości
Sprinter 150 - doskonały do budowlańca. Automatycznie  obliczy przewyższenia. Wprowadź dane repera, wykonaj pomiar wstecz,  pomierz punkt wprzód, a wynik zostanie natychmiast wyświetlony. Wybierz  tryb śledzenia dla pomiarów ciągłych, a tryb uśredniania aby otrzymać  dokładniejsze wyniki.


Leica Sprinter 150M/250M do zaawansowanych prac niwelacyjnych
Pamięć urządzeń z oznaczeniem M mieści do 2000 pomiarów, za pomocą portu USB przeniesiesz swoje pomiary do Microsoft Excel® w celu wykonania dalszych obliczeń. Obliczenie przewyższenia, oraz programy takie jak Niwelacja ciągu, Wykop & Nasyp i monitoring znacząco ułatwią Twoje prace niwelacyjne. Niwelator Sprinter 250M, charakteryzujący się dokładnością 0.7 mm oraz program Monitoring pozwolą na pomiar osiadania maszyn i budynków.


Zaawansowane funkcje:

 • Wyceluj i ustaw ostrość: Dzięki bardzo dokładnej optyce możesz z łatwością ustawić ostrość i wycelować na łatę – tak samo jak podczas niwelacji optycznej.
 • Naciśnij przycisk: Przed rozpoczęciem pracy nie będziesz potrzebować szkolenia, Sprinter obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku. Po prostu wciśnij czerwony przycisk aby wykonać pomiar. To wszystko, czego potrzebujesz.
 • Odczytaj: Optyczny odczyt z łaty nie jest już konieczny. Pasek kodowy na łacie umożliwia pomiar wysokości i odległości, które są wyświetlane na czytelnym wyświetlaczu LCD. Błędne odczyty nie będą już miały miejsca.
 • Oblicz: Sprinter wykona za ciebie Twoje obliczenia. Wybierz odpowiedni program użytkowy w swoim języku. Właściwe wyniki zostaną wyświetlone na ekranie (dla Sprinter 150 – tylko przewyższenie i śledzenie): Przewyższenie, Niwelacja ciągu, Wykop & Nasyp, Śledzenie i monitoring.
 • Zapamiętaj: Niwelatory Sprinter 150M i 250M posiadają wbudowaną pamięć mieszcząca do 2000 punktów, co pozwoli Ci uniknąć błędów podczas przepisywania.
 • Skopiuj: Za pomocą interfejsu USB wbudowanego w niwelatory Sprinter 150M oraz 250M z łatwością skopiujesz swoje dane do komputera. Program Sprinter DataLoader umożliwi bezproblemowy transfer danych do Microsoft Excel®. Swoje pomiary możesz także skopiować do zewnętrznego rejestratora danych za pomocą portu RS232.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego